Multimedia Nautilusa

Zapraszamy do działu edukacyjno-rozrywkowego, w którym rozbijamy na czynniki pierwsze zagadnienia związane z domowym sprzętem grającym oraz naszą działalnością w branży hi-fi i high-end. Znajdziecie tu materiały w postaci reportaży, relacji, wywiadów, prezentacji, testów, felietonów, itp. Jak na razie dominują formy stricte filmowe, ale nie wykluczamy też innego rodzaju publikacji – w postaci dźwiękowej, pisanej i fotograficznej. Wszelakie kontrowersje i wątpliwości mile widziane. Trzymajcie rękę na pulsie!

Maksimum jakości, minimalny budżet.

Jak na Transrotora oczywiście. Poza tym, spójrzcie na ujmujący design, przywodzący na myśl Fat Boba na diecie. Jako że nazwa „Slim Bob” nie byłaby jednak najlepszym pomysłem dla nowego modelu gramofonu, nazwijmy go Max. Zaraz, zaraz… A może ma się kojarzyć po prostu z mocnym, męskim imieniem? Jedno jest pewne: prawdziwy z niego metalowiec.

Heed Obelisk PM

Niewielkie gabarytami monobloki (wręcz monobloczki) węgierskiej manufaktury potrafią zaskoczyć ciepłem, potęgą i dynamiką. Zwłaszcza posiadaczy trójdrożnych kolumn o rozbudowanej sekcji basowej. Jak tego dokonano? Przed nami kilka zdań na temat konstrukcji tego wzmacniacza.

Heed Obelisk DA

DA to całkiem niedrogie urządzenie jak na flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Ale filozofia firmy Heed jest właśnie taka: naturalny dźwięk z wysokiej półki, w jak najbardziej racjonalnych pieniądzach. Od lat wychodzi im to doskonale.

Transrotor Jupiter

Jupiter charakteryzuje się bardzo oryginalnym, owalnym kształtem, inspirowanym licznikami starszych modeli Porsche. Konstrukcja gramofonu jest jednakże bardzo prosta i przypomina znany i lubiany koncept Zet 1. Mimo tej prostoty Jupiter dysponuje rozlicznymi opcjami upgrade’u: do gramofonu można zamówić dodatkową podstawę tłumiącą, łożysko TMD, a także większą podstawkę ramienia umożliwiającą zastosowanie każdego rozmiaru tego ostatniego.

Winylowe SPA

Czy można wyczyścić płytę winylową jeszcze dokładniej, z pietyzmem równym rytuałowi jej odsłuchu na gramofonie? Na to pytanie odpowie film prezentujący możliwości w pełni manualnej maszyny czyszczącej Keith Monks – oto model Discovery One w wersji limitowanej 45 Sapphire.

Dynaudio Xeo 2

Przed Państwem pierwsze głośniki Dynaudio, które odbiorą dźwięk w bezprzewodowej technologii Bluetooth bez konieczności zastosowania dodatkowych akcesoriów. Dają one także wygodną opcję podłączenia dowolnego źródła cyfrowego lub analogowego za pomocą złącz przewodowych. W towarzystwie smartfona, tabletu, komputera, a także klasycznego źródła stereo, telewizora, konsoli gier – poznaj pełnię możliwości Xeo 2!

HEED Obelisk PS


Osobnemu przedwzmacniaczowi musi towarzyszyć dedykowany wzmacniacz mocy odpowiedniej klasy. W przypadku łatwiejszych głośników dwudrożnych, do węgierskiego Heeda Obelisk PRE polecimy przede wszystkim prostą i efektywną, stereofoniczną końcówkę mocy tej samej firmy: Obelisk PS.

Accuphase E-470 przed kamerą


Jeśli dotychczas baliście się dowiedzieć więcej na temat tej doskonałej japońskiej integry, możecie zacząć od obejrzenia tej krótkiej prezentacji. A później zapraszamy do posłuchania i pooglądania tego wzmacniacz u nas!

Heed Obelisk PRE


Przedwzmacniacz to bardzo istotne ogniwo każdego poważnego systemu dzielonego, składającego się m. in. ze wzmacniacza mocy lub monobloków. Zwłaszcza, jeśli jest to tak udane urządzenie jak Obelisk PRE, produkcji węgierskiej manufaktury Heed Audio. Zapraszamy na prezentację.

Heed Obelisk


Czym powinien charakteryzować się dobry wzmacniacz zintegrowany? Zapraszamy na prezentację kompaktowej i szalenie niepozornej na pierwszy rzut oka konstrukcji Obelisk firmy Heed, a także kilka słów na temat pozostałych produktów tej firmy.

Heed Canalot


Taki mały, a może jeszcze więcej? O co właściwie chodzi z wysokiej klasy wzmacniaczami słuchawkowymi? Can-a-lot może sprawić prawdziwą niespodziankę użytkownikom wymagających i trudnych do wysterowania słuchawek – przekonajmy się, dlaczego.

Heed Canamp


Dlaczego warto zainwestować nawet w najprostszy wzmacniacz słuchawkowy dobrej jakości? Na jakich zasadach jest on zbudowany i jakie aspekty brzmienia mogą ulec znaczącej poprawie dzięki zastosowaniu urządzenia tego typu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w krótkim filmie prezentującym podstawowy model węgierskiego producenta.

QAT RS3

Zapraszamy na krótkie omówienie funkcji użytkowych podstawowego streamera QAT Audio – modelu RS3, który jest bardzo uniwersalnym urządzeniem do systemów hi-i high-end, jak również może znaleźć swoje miejsce w konfiguracjach multiroom.

Ayon Spirit

Jak powstał najpopularniejszy wzmacniacz firmy Ayon Audio – Spirit? O jego genezie, a także wszystkich modyfikacjach i ulepszeniach zastosowanych w poszczególnych generacjach opowiada m. in. sam konstruktor – Gerhard Hirt.

QAT MS5

Jak wygląda i czym charakteryzuje się serwer / streamer muzyczny klasy high-end? Na te pytania odpowie krótka prezentacja topowego produktu QAT – modelu MS5.

Spotkanie z Gerhardem Hirtem

W lutym 2014 roku odwiedził nas założyciel i główny konstruktor firmy Ayon Audio – Gerhard Hirt. Przy tej okazji udało nam się przeprowadzić z nim wywiad, w którym opowiada o historii i filozofii firmy, jej planach na przyszłość, swojej miłości do lamp, a także analizuje najważniejsze zagadnienia techniczne związane z technologią lampową i prawidłowym użytkowaniem tego typu wzmacniaczy. Gorąco polecamy, nie tylko miłośnikom szklanych baniek!

Nowa edycja dynaudio Xeo

Czy bezprzewodowe głośniki mogą zagrać tak dobrze jak klasyczne? Tak, ale tylko wtedy, gdy taki temat weźmie na warsztat firma, która od długich lat produkuje na własne potrzeby głośniki, a także zajmuje się zagadnieniami związanymi z elektroniką i technologią cyfrową – tak jak Dynaudio. Zapraszamy na prezentację najnowszej serii – Xeo.

Jorgos Skolias z wizytą w krakowskim Nautilusie

Jednym z naszych klientów jest znany wokalista z pogranicza stylistyk ambitnego jazzu, bluesa i etno – Jorgos Skolias. W wywiadzie przeprowadzonym ekskluzywnie dla nas opowiada o swoim zamiłowaniu do muzyki i doskonałej jakości dźwięku. Na co zwracają największą uwagę profesjonalni muzycy? Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania!

Ayon CD-3s

CD-3s to wysokiej klasy odtwarzacz płyt CD, ale nie tylko! Jeśli ktoś z Was myśli o zakupie high-endowego źródła dźwięku, koniecznie musi obejrzeć tę prezentację w pigułce.

Ayon S-3

S-3 to wysokiej klasy streamer sieciowy Ayon Audio, który tak naprawdę… rozpoczyna ofertę tego typu urządzeń w ofercie austriackiej firmy. Streamer, ale nie tylko – zapraszamy na streszczenie podstawowych funkcji tego urządzenia.

The AR-Files

Czyli „Z archiwum AR”. Coś definitywnie wisi w powietrzu. Drga. Przepływa w postaci prądu, zasilającego i przesyłającego sygnały użytkowe. Część z nich jest pożądana, a inne – totalnie szkodliwe. Właśnie tego typu zagadnieniami zagadnieniami zajmuje się japoński specjalista od akcesoriów elektroakustycznych – Acoustic Revive. Mam nadzieję, że choć trochę wyjaśniliśmy o co w tym wszystkim chodzi.

Krótka historia Accuphase

Japonia, początek lat 70., złoty okres rozwoju i prosperity… Właśnie wtedy powstaje firma, która przez resztę lat produkować będzie jedne z najlepszych wzmacniaczy i źródeł dźwięku na świecie. O początkach Accuphase, japońskiej filozofii życia i projektowania high-endowej elektroniki, a także o ciekawostkach ze swojej działalności opowiadają kluczowe osoby z zarządu japońskiej firmy. UWAGA: materiały unikalne – nie zobaczycie ich nigdzie indziej!

Ayon Mercury II

Nowoczesny wzmacniacz Single Ended w czystej klasie A – to hasło brzmi zupełnie jak Mercury II! Zapraszamy na krótką prezentację jednego z topowych wzmacniaczy zintegrowanych firmy Ayon Audio.

Ayon Spark III

Single Ended nie jedno ma imię, czego dowodem Spark III, z lampami mocy 6C33. O tym jak zbudowany jest ten wzmacniacz, opowie poniższa prezentacja.

Ayon Spark Delta

Zapraszamy do zapoznania się z ambitnym projektem Ayon Audio – wzmacniaczem zintegrowanym Spark Delta, opartym na lampach mocy 6C33 w konfiguracji Parallel Single Ended. A przy okazji można usłyszeć także kilka słów na temat innych konstrukcji austriackiej firmy.

Ayon Triton III

Pancerny wzmacniacz zintegrowany, 8 lamp KT88, moc 110 W na kanał. Jeśli poszukujecie lampy o potężnym brzmieniu i zapasie dynamiki pozwalającym na podłączenie praktycznie dowolnych głośników, koniecznie obejrzyjcie tę prezentację.

Ayon Spirit III

Spiritów w Ayonie pod dostatkiem – tym razem pod lupę bierzemy model III, w wersji z czarnymi lampami KT88. Uwaga, bestseller!

Ayon Orion III

Czy można zaprojektować i wdrożyć do produkcji budżetowy wzmacniacz lampowy? Jak taka koncepcja wygląda w wykonaniu firmy Ayon Audio, dowiemy się z tej prezentacji. Push-pull, wejście USB do wbudowanego przetwornika – to tylko niektóre zagadnienia cechy austriackiej integry.

Kilka słów o gramofonach Transrotor

O marce i gramofonach Transrotor opowiadają: właściciel, product manager Nautilusa, a przede wszystkim gość specjalny, Dirk Räke – współwłaściciel i syn założyciela tej legendarnej niemieckiej firmy. O historii, założeniach, planach, filozofii, zagadnieniach technologii analogowej i nie tylko – ten ekskluzywny wywiad z Dirkiem to po prostu mus dla wszystkich maniaków winylu!

Transrotor Artus

Król może być tylko jeden – i jest to topowy gramofon marki Transrotor, model Artus. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wygląda jeden z najlepszych gramofonów w historii technologii analogowej i ciekawią Was zastosowane w nim rozwiązania techniczne – zapraszamy na prezentację, którą poprowadzą najlepsi z najlepszych: Dirk Räke oraz ekipa Nautilusa. Jest to także niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć, jak przebiega procedura montażu tego dzieła mikromechaniki precyzyjnej.

Wywiad z Andreasem Hoffmannem (Octave Audio)

Głównodowodzący niemieckiej firmy produkującej high-endowe wzmacniacze opowiada o historii, filozofii i założeniach konstrukcyjnych swoich urządzeń. Analizuje także sytuację rynkową i zasady rządzące dobrym brzmieniem. Szczypta dobrego humoru gratis!

Płytowe SPA, część 2

Niezniszczalna technologia płyt cyfrowych? Wolne żarty… Każda płyta z czasem ulega uszkodzeniom, nawet w formie mikroskopijnej. Co dzieje się z płytą, nawet jeśli gołym okiem nie widać na niej rys i jak temu zaradzić? Zapraszamy na drugą część płytowego SPA.

Płytowe SPA, część 1

Płyty winylowe to poważna sprawa. Należy je prawidłowo przechowywać i dbać na każdym etapie użytkowania. O zagadnieniach z tym związanych opowie nasz specjalista – mamy nadzieję, że rozwieje chociaż część wątpliwości. Natomiast w przypadku zakurzonych lub lekko zniszczonych płyt, polecamy płytowe SPA, czyli skuteczną regenerację w zaawansowanym urządzeniu do tego przeznaczonym myjce do płyt Audio Desk Systeme Gläss.

Audio Show 2012 – reportaż

Cztery pokoje. Tłumy zwiedzających. Bardzo pozytywne opinie o dźwięku i zaproponowanych przez nas konfiguracjach. Jak to wyglądało z naszej perspektywy? Obejrzyjcie reportaż!

Prezentacja salonu Nautilus

Kim jesteśmy? Skąd się wzięliśmy? Dokąd zmierzamy? O historii naszej firmy, założonych celach i planach opowiedzą członkowie naszej ekipy. Zapraszamy na nasz pierwszy materiał filmowy, który zrealizowaliśmy w roku 2012.

Jak do nas trafić?

Kraków

Warszawa