Marek Biliński – Dziecko słońca

Po dwudziestu sześciu latach od wydania, w formacie CD-Audio, albumu pod tytułem „ Dziecko słońca” w 1994 roku, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej, po raz pierwszy na winylu, odświeżoną wersję albumu składającą się z dwóch płyt winylowych, każda o wadze 180 gr. Cena dwupłytowego albumu 120 PLN brutto wersja Limitowana z autografem Artysty.

Lista utworów:

Strona „A”

  1. Twarze pustyni – Pieśń drogi – 16:27

Strona „B”

  1. Dziecko słońca – Pieśń świtu – 3:29
  2. Oaza – Pieśń nadziei – 7:04
  3. Księżycowa róża – Pieśń miłości – 5:39

Strona „C”

  1. Zaćmienie – Pieśń zmierzchu – 6:28
  2. Początek światła – Pieśń życia – 8:14

Strona „D”

  1. Ustawienie antyskatingu

Zamówienia można składać drogą mailową
sklep@nautilus.net.pl
lub przez allegro:
https://allegro.pl/oferta/marek-bilinski-dziecko-slonca-2xlp-z-autografem-9099308690

Tak jak pozostałe wznowione albumy artysty w ramach winylowej kolekcji wydawniczej, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi. Tym razem jest to podwójny album zajmujący trzy strony z dwóch płyt LP. Czwarta strona drugiej płyty winylowej, jest wykorzystana jako test do ustawienia antyskatingu. Jest to ukłon Marka Bilińskiego w stronę wszystkich audiofanów, którzy z pewnością skorzystają z tego bonusu.

Premiera sklepowa wydawnictwa przewidziana jest na dzień  27 marca 2020 roku. Nie lada niespodzianką dla wszystkich fanów artysty są nuty tematu utworu „Początek światła”, które zostały umieszczone w środku podwójnej koperty albumu.

„Dziecko słońca” to najbardziej akustyczny album spośród moich elektronicznych płyt. Wtedy byłem zafascynowany technologią samplingu i dałem temu wyraz posługując się akustycznymi brzmieniami zapisanymi w pamięci cyfrowej. W rezultacie daje to nieograniczone możliwości kreowania dźwięku, barw, efektów i muzyki. W tym albumie na szczególną uwagę zasługuje przestrzeń i pogłosy.” mówi Marek Biliński. „Przy masteringu płyty użyłem przewodów klasy hi-end firmy SILTECH 550i classic” – podkreśla Marek Biliński.

W poszukiwaniu jak najlepszego brzmienia albumu, Marek Biliński posłużył się referencyjnym gramofonem klasy hi-end TransRotor Zet-3 z wkładką Shelter 501 MK III i przedwzmacniaczem Octave Phono EQ2, dostarczonym przez firmę Nautilus. Gramofon ten posłużył do analizy brzmienia płyt winylowych sprzed lat oraz obecnie wznawianych, by na tej podstawie wypracować współczesny model nagrania. „Tak jak zapowiadałem, planuję wydać wszystkie płyty na winylu, aż do koncertowego albumu „Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. Kolekcja zostanie zakończona premierowym wydaniem nowego albumu, który najpewniej ukaże się w 2021 roku” – informuje Marek Biliński.

Realizacja wydania całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych WM FONO, która zgodziła się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.

Galeria zdjęć