Nagrody High Fidelity za rok 2021

Nagrody High Fidelity za rok 2021 zostały rozdane. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach i tym razem przypadły czterem produktom z naszej oferty:

  • Acoustic Revive Kiyoh-Stone SPECIAL AWARD
  • Accuphase C-3900 STATEMENT AWARD
  • Analog Relax EX-500 BEST PRODUCT
  • Circle Labs P-300 & M-200 BEST PRODUCT

„ACOUSTIC REVIVE, JAPOŃSKA FIRMA prowadzona przez pana KENA ISHIGURO, zaproponowała całą serię produktów, w których do rozpraszania drgań zastosowano materiał o nazwie Kiyoh-stone. jest to pierwiastk ziem rzadkich, którego głównym składnikiem jest krzemian glinu („aluminum silicate”). Dostępny jest on w tylko jednym miejscu w Kraju Kwitnącej Wiśni, w prefekturze Gunma, czyli tam, gdzie swoją siedzibę ma firma Acoustic Revive.”

„PRZEDWZMACNIACZ LINIOWY ACCUPHASE C-3900 jest częścią „rocznicowej”, flagowej serii tego japońskiego producenta. jest on bezbłędnie zbudowany i bogato wyposażony, jak to się robiło w latach 70. To wciąż jednak „czysty” przedwzmacniacz analogowy.

W jego przypadku mówimy o wysokim high-endzie, w którym otrzymujemy mnóstwo dźwięków, przez co brzmienie jest pełne i naturalne. To przekaz z jednej strony aksamitny, a z drugiej rozdzielczy i szczegółowy. Spostrzeżenia te potwierdza doskonała przestrzenność testowanego przedwzmacniacza. Bas jest tu mocny, dopalony, co nadaje przekazowi duży wolumen i osadza go pewnie na mocnej bazie. Accuphase jest też znakomitym wzmacniaczem słuchawkowym.”

„GDY JUŻ ZDECYDOWAŁEM, której marki produkt dostanie kolejną nagrodę, musiałem dokonać wyboru między dwoma, które recenzowałem w ciągu ledwie kilku miesięcy. Ostatecznie wybrałem… ten tańszy, obiektywnie nieco mniej doskonały. Mówię o wkładce Analog Relax EX-500. Jej droższa siostra, EX-1000, jest absolutnie wyjątkowa pod każdym względem, ale kosztuje, jak na wkładkę, kosmiczne pieniądze. Jedno z często używanych (nie do końca słusznych, ale mających w sobie sporo prawdy) powiedzeń w audio mówi, iż nie jest wyzwaniem zbudować doskonale grający bardzo drogi komponent. Sztuką jest zbudować znakomity, rozsądniej wyceniony. Dlatego właśnie nagrodę przyznaję tańszemu modelowi.

Jest on nadal kosztowny, ale oferuje doskonałe, płynne, spójne, dojrzałe, wyrafinowane brzmienie z wyjątkowymi skrajami pasma, od którego nie sposób się oderwać. Jest absolutnym mistrzem muzyki akustycznej i wokali, acz i słuchanie popisów mistrzów muzyki elektrycznej i elektronicznej dawało mi mnóstwo satysfakcji. Gdybyśmy dodatkowo przyznawali nagrodę „Odkrycie roku”, to ją również ode mnie otrzymałaby marka Analog Relax.”

„PRZEDWZMACNIACZ LINIOWY P300 i wzmacniacz mocy M200 ma znakomity projekt plastyczny i świetny projekt soniczny. Brzmienie tego wzmacniacza jest czyste, jest szybkie i jest otwarte. Jest też rozdzielcze. I system ten nie rozjaśnia detali, nie szuka „drobin kurzu” tam, gdzie ważne są dźwięki instrumentów. Dostajemy z nim wszystko, co jest nam potrzebne, bo wzmacniacz też niczego nie zabiera – po prostu jest wyrównany i niesamowicie rzetelny w tym, co robi. P300 i M200 są pięknym – dosłownie i w przenośni – przykładem wrażliwości muzycznej połączonej z etosem inżynierskim, a to wszystko w znakomitej oprawie. To jest prawdziwy high-end, realizujący trójcę: budowy, wykonania i dźwięku, na bardzo wysokim poziomie.”

Więcej na:
http://highfidelity.pl/@main-4120&lang=