Dynaudio Outdoor

Dynaudio OW-6 i OW8 – high-end na świeżym powietrzu

Duńscy specjaliści od techniki głośnikowej uzupełniają swoją ofertę produktów instalacyjnych, odważnie wchodząc na rynek zestawów głośnikowych odpornych na warunki atmosferyczne. Dynaudio proponuje tu dwa modele będące wysokiej klasy konstrukcjami dwudrożnymi w obudowach, przeznaczonymi do montażu ściennego. Mniejszy z nich, OW-6 dysponuje 28-mm miękką, powlekaną kopułką wysokotonową i 16.5-cm mid-wooferem z membraną wykonaną z polipropylenu. Większe OW-8 mają taki sam tweeter, a resztę pasma obsługuje – zgonie z numeracją w nazwie – 8-calówka, a więc po przeliczeniu na centymetry „dwudziestka”.

Dzięki łatwemu obciążeniu 8-ohmowemu OW-6 i OW-8 można podłączyć do dowolnego wzmacniacza. Głośniki są również wyposażone w transformator umożliwiający wykorzystanie ich w systemie radiowęzłowym ze wzmacniaczem 100 V. Biorąc pod uwagę legendarną klasę brzmienia wszystkich konstrukcji Dynaudio, rekomendujemy wykorzystywać je w parze z klasycznym, dobrym i mocnym wzmacniaczem stereofonicznym, gdyż podłączenie ich do przemysłowej „100-woltówki” byłoby zwyczajnym marnowaniem potencjału tak zacnych konstrukcji. Alternatywnie, dzięki wysokiej obciążalności OW-6 i OW-8 można wykorzystać także do celów profesjonalnych, jako kompaktowe jednostki do nagłośnień przestrzeni konferencyjnych, pubów, restauracji i innych miejsc użyteczności publicznej, gdzie potrzebny jest bardzo dobry, naturalny dźwięk. Producent przewidział też możliwość włączenia obydwu modeli do systemów kina domowego.

W obydwu modelach producent deklaruje klasę ochronną IP65, czyli odporność na wilgoć, pył i promieniowanie UV, a także zakres działania w temperaturach od -33 do +40 stopni Celsjusza. Parametry takie w połączeniu ze śrubowymi terminalami wyposażonymi w szczelne nakładki gwarantują bezpieczne użytkowanie głośników w każdych warunkach pogodowych, producent rekomenduje jednak osłonięcie ich od deszczu oraz bezpośredniego promieniowania słonecznego. Obudowy obydwu modeli są też ognioodporne. Głośniki dostępne są w wersji białej i czarnej. OW-6 kosztuje 2190 PLN, a OW-8 2790  PLN. W zestawie znajdziemy uchwyty ścienne, umożliwiające montaż pionowy lub poziomy.