Heed Lagrange

Heed Lagrange – waga niekoniecznie lekka

Producent kompaktowej high-endowej elektroniki o przystępnych cenach – Heed Audio – proponuje coś zupełnie niespodziewanego i wręcz rewolucyjnego w swojej karierze. Najnowszy wzmacniacz zintegrowany Lagrange, którego nazwa jest hołdem dla francuskiego matematyka i astronoma pochodzenia włoskiego, jest w odróżnieniu od wszystkich dotychczasowych urządzeń Heeda o „połówkowych” lub „ćwiartkowych” gabarytach, pierwszym w historii węgierskiej manufaktury wzmacniaczem zintegrowanym o pełnowymiarowej szerokości 43 cm, za którą idzie niebagatelne 15 kg wagi. Jest on również najbardziej zaawansowanym designersko produktem węgierskiej manufaktury, przebijającym nie tylko urokliwego, budżetowego Elixira ale także modele z topowej serii Thesis. Czarna płyta frontowa jest okalana bardzo gustowną ramą z matowego srebrnego aluminium, a symetrycznie rozmieszczone pokrętła z czołowymi wyfrezowaniami oraz dwuelementowy wylot powietrza na górnym panelu dopełniają industrialnej, lecz niesamowicie ekskluzywnej i spójnej stylistyki.

Lagrange to wzmacniacz zbudowany na tranzystorach bipolarnych. Wykorzystuje on firmową technologię Transcap, czyli sprzężenie RC z pojemnością wyjściową odpowiedzialną za magazynowanie i oddawanie całej energii sygnału muzycznego. Sterowanie odbywa się z tranzystorów w darlingtonowskim układzie push-pull. Konfiguracja tego typu wymaga radykalnego przeprojektowania pozostałych sekcji wzmacniacza, a także znacznie staranniejszego doboru komponentów. W porównaniu do wzmacniaczy z tradycyjnym sprzężeniem bezpośrednim, układ Transcap charakteryzuje się pełniejszym i naturalniejszym brzmieniem, w którym kluczowe znaczenie ma równowaga pomiędzy rytmem, atmosferą i przejrzystością nagrania. Cechy te gwarantują uniwersalność wzmacniacza i komfort odbioru każdego rodzaju muzyki. Z mocą 60 W przy 8 i 100 W na kanał przy 4 omach Lagrange wysteruje większość głośników dostępnych na rynku, nawet tych o efektywności poniżej przeciętnej.

Lagrange jest wyposażony w cztery wejścia liniowe, jedno gramofonowe, a także wyjście pre-out i line-out oraz wysokopoziomowe HP. Na tylnym panelu znajdziemy wysokiej klasy złocone terminale głośnikowe z przeźroczystymi osłonkami, a z przodu wyjście słuchawkowe na duży jack ze wzmacniacza  w czystej klasie A. Urządzenie ma także wbudowany odbiornik Bluetooth.

Heed Lagrange kosztuje w Polsce 16900 PLN.

Galeria zdjęć