Phonar Veritas M4 NEXT

Phonar Veritas m4 Next – high-endowe brzmienie Made in Germany

Niemiecki producent proponuje podstawkowe mini-monitory m4  Next, będące uzupełnieniem wyższej z dwóch serii w ofercie firmy – Veritas. Skorzystano w nich z rozwiązań z nieprodukowanych już topowych modeli Credo, dzięki czemu konstruktorom udało się wycisnąć z obudowy o niewielkich gabarytach pełnopasmowy, swobodny i wyrównany dźwięk. Veritas m4 Next to obecnie najdroższe z dwóch pasywnych modeli monitorów Phonara, a powyżej nich w cenniku można znaleźć tylko wersję m4 Match Air, wyposażoną we wbudowane wzmacniacze i moduły bezprzewodowej transmisji sygnału.

Najnowsza inkarnacja m4 to klasycza konstrukcja dwudrożna z tunelem bass-reflex z tyły obudowy, wyposażona w tekstylny 27-mm tweeter pierścieniowo-kopułkowy produkcji cenionej firmy Scan Speak, uzupełniony 16-cm głośnikiem nisko-średniotonowym z membraną wykonaną z mieszanki pulpy celulozowej i włókna nomex. Pasmo przenoszenia pierwszego z głośników sięga aż 27 kHz, a drugi umożliwia zejście basu do 40 Hz. Podział pasma ustalono na 2.3 kHz, efektywność układu wynosi 87 dB, a impedancja znamionowa to bardzo bezpieczne i optymalne do każdego rodzaju wzmacniacza 8 om. Głośniki mają sporą obciążalność – producent deklaruje, że można do nich podłączyć wzmacniacz o mocy maksymalnej do 125 W. Zupełnie nietypową ciekawostką jest natomiast regulacja poziomu wysokich tonów, której dokonuje się za pomocą trójpozycyjnej zworki nad terminalami połączeniowymi.

Veritas m4 Next dostępne są w czarny i biały połysku, czarnym macie, fornirze wiśniowym i orzechowym. W każdym przypadku cenę pary ustalono na 4 290 PLN.

Galeria zdjęć