" "

Accuphase DP-770

RZECZĄ OD KTÓREJ KONIECZNIE muszę zacząć jest wskazanie na niezwykłą wszechstronność odtwarzacza DP-770. Gra wszystkie rodzaje nośników oraz pliki w zawodowy sposób. To jest rozdzielczy, dynamiczny i różnicujący. Wydaje się, że brzmi ciepło, a to przez zwrócenie naszej uwagi na gęsty środek pasma, ale to nieprawda. Jego skraje są przez odtwarzacz pokazane bez zahamowań i zawoalowania. To dlatego nie wszystkie płyty z nim grane będą równie „odwalone” dźwiękowo, jak te najlepsze.

Dobrze i bardzo dobrze nagrany materiał zostanie odtworzony po prostu pięknie. Także przez wejście USB. Pliki grane w ten sposób będą cieplejsze i gęstsze, a skraje pasma już nie tak klarowne. Problemów z tym jednak nie będzie, bo tak pokazywana muzyka jest bardzo wciągająca, jest przyjemna, jest naturalna. Muszę więc powiedzieć, że DP-770 to odtwarzacz Accuphase’a, który podoba mi się najbardziej ze wszystkich źródeł cyfrowych tego producenta.

Niedawno podobnie wyrażałem się o końcówce mocy A-80, a przedtem o wzmacniaczu zintegrowanym A-5000. Coś mi się wydaje, że nieprzypadkowo. To dobry czas dla tego producenta. Od nas – ˻ GOLD FINGERPRINT ˺, nasze topowe wyróżnienie.

Wojciech Pacuła, High Fidelity

Przejdź do strony z całością recenzji