" "

Dynaudio Contour 20i

W przypadku Contour 20i mamy do czynienia z produktem luksusowym pod względem wyglądu i jakości wykonania. Brzmieniowo są wierne wypracowanemu przez wcześniejsze wersje tych kolumn firmowemu stylowi grania. Ich najnowsze wcielenie podniosło na wyższy poziom szczegółowość i precyzję sceny dźwiękowej. Ponadto bas operuje z wyraźnie większą swobodą, a dźwięk w całym paśmie sączy się przyjemnie z głośników przy zachowaniu niemal perfekcyjnego balansu tonalnego.

Nowe monitory z serii Contour pozwalają zagłębiać się w dowolnym gatunku muzycznym zachowując spójny i harmonijny obraz dźwiękowy. Duńskie kolumny idealnie trafią w gusta osób preferujących gładkie, wręcz balsamiczne brzmienie. Ale także kulturalne, perfekcyjnie wyważone w proporcjach.

Jeśli chodzi o wzmacniacze potrzebne do ich napędzenia, mogą to być zarówno mocniejsze jednostki lampowe lub tranzystorowe – najlepiej konstrukcje wysokiej klasy nie skąpiące mocy.

Plusy: Spójność, harmonia, plastyka i barwne brzmienie. Stereo o studyjnym charakterze, zróżnicowany bas o imponującym zasięgu, jak na kolumny tej wielkości, wielka kultura grania.

Minusy: Nie wszystkim musi odpowiadać ich spokojne, nieco stonowane usposobienie.

Ogółem: Contour 20i mają w dźwięku wszystko czego audiofil zapragnie, a ich nadrzędną cechą jest odtwarzanie muzyki w sposób wyrafinowany i kulturalny. W stosunku do wcześniejszych wersji, nowe monitory zyskały na zasięgu w basie i precyzji brzmienia w całym paśmie.

Arkadiusz Ogrodnik, Hifi Class

Przejdź do strony z całością recenzji