" "

Dynaudio Focus 2022

Dynaudio gruntownie odświeża serię high-endowych aktywnych Focusów

Bezprzewodowe, uniwersalne i bajecznie łatwe w użyciu. Do tego legendarna, studyjna klasą dźwięku Dynaudio. Najnowsza seria Focus to rewolucja w świecie domowego audio, wyprzedzająca swoje czasy i odsyłająca w przeszłość wszystkie audiofilskie rozterki.

Dynaudio z nieukrywaną dumą przedstawia zaprojektowaną od nowa serię Focus. Każdy z tych aktywnych, bezprzewodowych modeli zestawów głośnikowych wyposażono w najnowsze rozwiązania streamingowe oraz w sprawdzone od wielu lat doskonałe firmowe głośniki. Stawiamy tezę, że nowe Focusy są obecnie najnowocześniejszym tego typu systemem stereo na rynku, zapewniającym odbiorcy studyjną jakość dźwięku w połączeniu z wręcz nieprawdopodobną łatwością użytkowania i wszechstronnością zastosowań.

Najnowsze Focusy zastępują wszystkie dotychczasowe modele Focus XD, proponując rześki powiew skandynawskiej świeżości zarówno w kategorii wzornictwa, jak tego co najważniejsze – ukrytej wewnątrz techniki audio. Zostały one zbudowane z myślą o odbiorcach chcących obcować z najlepszym możliwym brzmieniem muzyki tu i teraz, bezpośrednio po wypakowaniu z pudełek, zapominając przy tym o żmudnych procedurach dopasowywania całej reszty sprzętu, okablowania i akcesoriów. Zadaniem Focusów jest zapewnić radość słuchania i idealnie wpasować się w przestrzeń mieszkalną, zamiast jej niepotrzebnego zdominowania i podporządkowywania ścisłym audiofilskim rygorom.

W najnowszej serii znaleźć można następujące modele: Focus 10 są dwudrożnymi monitorami podstawkowymi, Focus 30 to 2.5-drożne jednostki wolnostojące, a Focus 50 – jeszcze większe trójdrożne podłogowce.

Uniwersalność nie do pobicia w swojej klasie

Zaczynasz od zera? Zmieniasz sprzęt na lepszy, czy głośniki na większe? A może rozbudowujesz swój system audio? Dla nowych Focusów to bez znaczenia – sprawdzą się w każdych warunkach.

Wbudowana high-endowa platforma streamingowa Focusów obsłuży wszystkie standardy transmisji, a gniazda cyfrowe i analogowe umożliwią podłączenie klasycznych źródeł, takich jak odtwarzacz CD i gramofon. Focusy wyposażone są także w wyjście do subwoofera z triggerem, złącze Ethernet, a najbardziej zaawansowanych użytkowników umożliwiają skorzystanie z systemu korekty akustyki Dirac Live.

A może chcesz po prostu podłączyć je do telewizora? W takim razie włącz system WiSA – i gotowe. Wszystko działa. Bezprzewodowo.

Zadziwiająca łatwość użytkowania

Słuchaj czego chcesz i jak tylko Ci się podoba. Nowe Focusy działają w następujących protokołach transmisji: Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Qplay, UPnP, Netradio i Bluetooth. A oprócz tego obsługują platformę Roon. Jeśli tylko przyjdzie Ci na myśl słowo „streaming”, Focusy zajmą się resztą.

W zależności od tego, z czego akurat chcesz posłuchać muzyki, Focusy przełączą się automatycznie na to źródło. Włączą się same gdy tylko wykryją sygnał, a nawet wyczują gdy założysz im magnetycznie mocowane maskownice – i skompensują to odpowiednią korektą brzmienia.

A jeśli nie chcesz sterować nimi za pomocą smartfona, po dokonaniu koniecznych ustawień z darmowej aplikacji Dynaudio możesz po prostu wyciągnąć z pudełka pilota działającego przez Bluetooth.

Studyjna jakość dźwięku

To co pojawi się na wejściu, ma dotrzeć do Twoich uszu. Nowe Focusy wykorzystują legendarne autorskie głośniki Dynaudio, takie jak tweetery Cerotar, a także wzmacniacze Pascal używane w  referencyjnych monitorach Core pracujących w studiach nagraniowych na całym świecie.

Wszystkie głośniki niskotonowe pracują w obudowach zamkniętych, wspomaganych zaawansowanymi algorytmami DSP. Dzięki temu bas modeli z nowej serii Focus jest jeszcze szybszy, głębszy i lepiej kontrolowany. Brzmienie każdej kolumny można skompensować niezależnie za pomocą aplikacji, w zależności od jej pozycji w pomieszczeniu. Oznacza to, że po włączeniu nie czekają Cię niemiłe niespodzianki – tam gdzie je postawisz, Focusy zagrają co najmniej bardzo dobrze.

Cała seria została sprawdzona i przebadana za pomocą zaawansowanej aparatury pomiarowej Jupiter, a dostrojeniem zajęli się ludzie odpowiedzialni za brzmienie większości flagowych modeli  Dynaudio.

Purystyczny skandynawski design

Duńskie wzornictwo przemysłowe jest synonimem prostoty i dobrego smaku. Focusy, ze swoimi smukłymi obudowami dostępnymi w czterech wersjach wykończenia (biały i czarny połysk lub drewno orzechowe i blond) nie są tu wyjątkiem. Zostały zaprojektowane tak, by bezinwazyjnie wtopiły się w Twój dom bez zajmowania priorytetowego miejsca i konieczności aranżowania całej przestrzeni dookoła nich, a zatem by nie odwracały uwagi od tego co najważniejsze: relaksu przy muzyce i filmach.

Uproszczeniu uległ także logotyp Dynaudio. Przyjmuje on postać diody LED, komunikującej czytelnie status głośników – wystarczy spojrzeć tylko raz.

Staranność konstrukcyjna

Nowe Focusy nie znalazłyby dla siebie miejsca w katalogu Dynaudio bez oszałamiającej wręcz jakości wykonania. Sztywne i stabilne obudowy z MDFu, wydajne i długowieczna elektronika wzmacniaczy i wysmakowane detale takie jak aluminiowe obwódki głośników sugerują jasno, że jest to produkt najwyższej klasy.

Specyfikacje i szczegółowe informacje techniczne dostępne są pod tym adresem.

Zdjęcia wysokiej rozdzielczości oraz karty katalogowe można znaleźć tutaj.


O marce Dynaudio

Dynaudio to firma powstała w roku 1977 w duńskiej miejscowości Skanderborg, rozpoznawalna po dziś dzień zarówno jako jedni z czołowych wytwórców wysokiej klasy zestawów głośnikowych, jak i autorzy niepowtarzalnych high-endowych patentów. Wzornictwo oraz zaplecze techniczne i wykonawcze wywodzące się z nowoczesnej duńskiej siedziby Dynaudio, pozwalają firmie proponować najlepsze rozwiązania dedykowane studiom nagraniowym, przestrzeni mieszkalnej, a także rynkowi motoryzacyjnemu. Oczkiem w głowie Dynaudio są samodzielnie projektowane i produkowane głośniki, używane we wszystkich firmowych konstrukcjach, a także wysokiej klasy stolarka, kojarząca się z oszczędną i wyrafinowaną duńską stylistyką.